12 Jūl

Bezmaksas semināri „Bērna zīdīšana – teorija un prakse”

Preses relīze.

LZVKA_plakats_m_bez

Lai izglītotu topošos un jaunos vecākus par zīdīšanas praktiskajiem jautājumiem un priekšrocībām mātes un bērna veselībai, Latvijas Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs un biedrība „Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācija” organizēs bezmaksas seminārus „Bērna zīdīšana – teorija un prakse”.

Pasākumu mērķis ir motivēt jaunās māmiņas ēdināt bērnus no krūts, un sniegt zināšanas un praktiskus padomus atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, lai zīdīšana būtu veiksmīga pēc iespējas lielākam skaitam māmiņu, kuras vēlas zīdīt bērnu. Zīdīšanā būtiska loma ir arī ģimenes atbalstam, tādēļ semināros gaidīti arī topošie un jaunie tēvi, kā arī citi ģimenes locekļi.

“Ja mūsu uzdevums ir cilvēka, īpaši bērna, veselības uzturēšana un slimību profilakse, tad zīdīšanas veicināšana un uzturēšana ir viena no šī uzdevuma galvenajām daļām.
Ļoti svarīgi ir atcerēties, ka zīdīšana nav tikai bērna ēdināšana. Sevišķi pirmo divu nedēļu laikā, bērnam atrodoties pie krūts, ir daudz svarīgāk būt drošam, ka viņš tiek pasargāts no lielās un neizzinātās pasaules.”
Neonataloģe Dina Krūze, Jūrmalas slimnīca

Seminārā „Bērna zīdīšana – teorija un prakse”, kas ilgs 2 stundas, būs iekļauta gan teorētiskā informācija, gan praktiski padomi zīdīšanas jautājumos, laiks tiks atvēlēts arī diskusijai un savstarpējai pieredzes apmaiņai. Tiks apskatīti jautājumi par zīdīšanas sākšanu, kā noteikt vai bērniņam pietiek piena, kā rīkoties, ja tas pietrūkst, kā beigt bērna zīdīšanu un citas tēmas. Topošās un jaunās mammas varēs apgūt zīdīšanas pozas, kā arī iepazīties ar zīdīšanas palīglīdzekļiem.

“Mātes piens ir viens no būtiskākajiem faktoriem jaundzimušo un zīdaiņu veselības veicināšanā un infekcijas slimību profilaksē. Tādēļ mūsu mērķis ir informēt pēc iespējas vairāk jauno vecāku par to, ka mātes piens ir vispiemērotākais un nepieciešamais uzturs bērnam pirmajā dzīves gadā.”

Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate

Kopumā līdz 2015. gada 01. decembrim notiks ne mazāk kā 50 semināri visos Latvijas reģionos, kuros ir plānots iesaistīt 1000 topošo un jauno vecāku. Pasākumu norisi finansē Slimību profilakses un kontroles centrs. Līdzekļi semināru rīkošanai piešķirti, balstoties uz atklāta iepirkumu konkursa „Izglītojošu pasākumu izveide un realizācija veselības veicināšanas jautājumos” rezultātiem.

Papildus informācija par semināriem:
Sandra Lase
Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas vadītāja
Tālr. +371 27054346
E-pasts info@zidit.lv

Nodarbību saraksts

1_VM_bez_laukuma_rgb 1_SPKC__vienkarss_bez_laukuma_rgb_v_LV-83

   logo-zidit.lv