20 Dec

Donor piena dāvināšanas platforma Latvijā darbojas!

Latvijā tapusi platforma, kurā māmiņas var piedāvāt savu pienu tām, kurām savs piens aptrūcies. Ir pierasts, ka pirmā alternatīva, kuru piedāvājam zīdainim, ja māmiņai piena trūkst, ir maisījums. Tomēr pētījumi mums apgalvo pretējo un Pasaules Veselības Organizācija rekomendē maisījumu izmantot kā pēdējo alternatīvu, pirms tam meklējot iespējas sniegt bērnam mātes donores pienu. Donores piens dažādos pētījumos apstiprinājies kā daudz labāka alternatīva bērna veselībai un attīstībai.

Krūts piena dāvināšanas kustības mērķis Latvijā (kā arī citur pasaulē) ir savest kopā divas iesaistītās puses – krūts piena dāvinātāju un potenciālo saņēmēju: ģimenes, kuru zīdaiņiem krūts piens nepieciešams kā pamatuzturs vai tā papildinājums.

Donor piena dāvināšanas platforma tapa pateicoties Piena Mammas biedrībai, Labklājības ministrijas atbalstam un Eiropas Sociālā fonda finansējumam. Šo platformu var izmantot kā starpnieku, kurš piedāvā drošas piena apmaiņas vadlīnijas. Mammas, kuras krāj savu piena banku, varēs to uzdāvināt kādam, kuram tas ir vitāli nepieciešams.

Tas tik sen bija vajadzīgs! 💟

Vairāk informācijas meklē pienamammas.lv