24 Aug

Jaunos un topošos vecākus izglītos par bērnu zīdīšanu

logo_Rīga

Preses relīze.

Biedrība „Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācija” sadarbībā ar Biedrību „Vecāku apvienība KKM” Rīgas pilsētas pašvaldības teritorijā nodrošina bezmaksas nodarbības „Zīdīšanas apmācības”  jaunajām un topošajām māmiņām Rīgas domes Labklājības departamenta īstenotā projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros.

“Ja mūsu uzdevums ir cilvēka, īpaši bērna, veselības uzturēšana un slimību profilakse, tad zīdīšanas veicināšana un uzturēšana ir viena no šī uzdevuma galvenajām daļām.

Ļoti svarīgi ir atcerēties, ka zīdīšana nav tikai bērna ēdināšana. Sevišķi pirmo divu nedēļu laikā, bērnam atrodoties pie krūts, ir daudz svarīgāk būt drošam, ka viņš tiek pasargāts no lielās un neizzinātās pasaules.”

Neonatoloģe Dina Krūze, Jūrmalas slimnīca

Lai izglītotu topošos un jaunos vecākus par zīdīšanas praktiskajiem jautājumiem un priekšrocībām mātes un bērna veselībai, notiks lekcijas-nodarbības „Zīdīšanas apmācības”, kurās būs iekļauta gan teorētiska informācija, gan praktiski padomi. Tiks apskatīti jautājumi par zīdīšanas sākšanu, ko darīt, ja sāp krūtis, kā noteikt vai bērniņam pietiek piena, kā rīkoties, ja tas pietrūkst, jautājumi par bērna piebarošanu, kā beigt bērna zīdīšanu un citas tēmas. Pasākumu mērķis ir motivēt jaunās māmiņas ēdināt bērnus no krūts un sniegt zināšanas un praktiskus padomus atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, lai zīdīšana būtu veiksmīga pēc iespējas lielākam skaitam māmiņu, kuras vēlas zīdīt bērnu. Zīdīšanā būtiska loma ir ģimenes atbalstam, tādēļ semināros gaidīti arī topošie un jaunie tēvi, kā arī citi ģimenes locekļi.

Pēc mammu pieprasījuma tiks veidotas zīdīšanas konsultācijas mazās grupās (3 ģimenes), kuru laikā zīdīšanas konsultants sniegs padomus par krūts zīdīšanu, māmiņai piemērotāko zīdīšanas tehniku un tās pozitīvajiem aspektiem, kā arī atbildēs uz aktuālajiem jautājumiem.

Kopumā no 2017. gada augusta līdz 2018. gada decembrim ir plānots organizēt 1156 nodarbības. Vienas nodarbības apjoms ir 60 minūtes.

Nodarbības tiek īstenotas Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.

Papildus informāciju par to, kā pieteikties nodarbībām, ir iespējams iegūt „Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas” mājaslapā www.zidit.lv un „Vecāku apvienības KKM” mājaslapā www.kkm.lv . Sīkāka informācija par šo un citām projekta aktivitātēm pieejama mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv

Sandra Lase
Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsultantu asociācijas vadītāja
Tālr. 27054346
E-pasts info@zidit.lv

Konsultanti un nodarbību saraksts!

logo_7_n